12. – 18. februára 2018 budeme na Slovensku opäť sláviť Národný týždeň manželstva. Hlavným mottom je Manželstvo – umenie lásky. Oficiálna stránka kampane upresňuje:

Na umenie môžeme nazerať z rôznych uhlov. Má veľa atribútov. Môžeme mu priradiť množstvo prívlastkov, môžeme ho obdivovať či zatracovať … dokáže naše myšlienky a emócie dostať do oblastí, o existencii ktorým sme možno ani netušili. Umenie však súvisí s kreativitou, originalitou a jedinečnosťou. Ten, kto ho tvorí je umelec. To, čo vytvára nazývame umeleckým dielom. Jedno môže byť skvostné, iné nie celkom vydarené … Odhaľuje však niečo z umelca samotného.

Môže byť manželstvo umeleckým dielom? Ak áno, tak akým? Ak nie, tak prečo? Aké by mohli byť charakteristiky manželstva, ktoré by sme vedeli nazvať skutočným skvostom a ako sa k nemu dopracovať…?

Toto sú otázky, na ktoré chceme kampaň Národný týždeň manželstva 2018 hľadať odpovede počas príprav aj v čase jej trvania. Celosvetová kampaň The Marriage Week (www.marriage-weekinternational.com), ktorej súčasťou je aj slovenský Národný týždeň manželstva, prebieha od roku 1997. Prvý raz sa uskutočnila v sídle anglickej vlády spolu s vtedajším premiérom Johnom Majorom a jeho manželkou Normou. O rok neskôr otvárali podujatie vo svojom úrade nový predseda vlády Tony Blair a jeho manželka Cherie. V nasledujúcich rokoch sa kampaň rozšírila za hranice Anglicka a dnes je do nej zapojených viac ako 20 krajín sveta.

Viac info na www.ntm.sk.

Ďalšie príspevky